Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Пивні традиції
 
 

Пити пиво слід охолодженим до +6 +12 градусів за Цельсієм. Переохолоджене пиво (наприклад, якщо ви його помістите в морозильник) мутніє і втрачає значну частину свого смаку. Занадто тепле пиво добре тільки для лікування, але не освіжає і абсолютно не смачне. Правда, деякі сорти портеру подають підігрітими. І в зимовий час пиво підігрівають, але саме для того, щоб отримати +6 +12 градусів.

Прийнято вважати, що світлі легкі сорти пива призначені для літа, темні - щільні і важкі сорти - взимку. Ще вважається, що темне пиво краще пити увечері.

Закуска до різних сортів, світлих і темних, різна. До світлого пива добре підходять сир, креветки, горішки, раки. Під темне пиво краще вживати салати з м'яса або риби, смажене м'ясо. Непоганий, на любителя, сир з пліснявою, наприклад " Рокфор". А такі сорти як фруктове пиво і ель - краще пити просто так, без якої-небудь закуски.

Традиційна в нашій країні "риба до пива" в деяких країнах викличе, м'яко кажучи, подив. В'ялена риба перебиває смак пива. Та і келихи потім специфічний запах мають (вище ми писали, як мити посуд, від запаху риби так просто не здихаєшся). Відомий випадок, коли наш турист в Чехії дістав рибу до пива. Бармен нічого не сказав, але келихи викинув у смітник.

Дуже часто можна побачити пиво, нарівні, з іншими спиртними напоями, на святковому столі.  Але змішувати пиво з іншими напоями не рекомендується.

Читати далі