Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Рецепти
 
 
Для того, щоб зварити гарне пиво, окрім власної пивоварні, потрібно ще знати його рецептуру. Що та в якій кількості використовувати, скільки пауз при затиранні солоду потрібно (їх тривалість та температурний режим).

Тому пропонуємо Вам підбірку рецептів пива, українською та російскою мовами. Також Ви можете розробити власний рецепт, або знайти додаткові рецепти в інтернеті. Ще можна використати вже готові набори (розраховані на вихід 20 л).

В перших рецептах приведені кількості для пивоварні на 20 літрів. Далі ідуть процентні співвідношення солоду, в залежності від сорту пива, що буде готуватись.

Для пивоварень на 50 та 200 літрів окремих рецептів не має. Але це не проблема. Маючи необхідні кількості для пивоварні на 20 літрів ми з легкістю можемо перерахувати скільки потрібно інгредієнтів для інших об'ємів.

Розглянемо приклад на основі рецепту № 1 - пшеничне.

Так в рецепті вказано, що на 20 літрів нам загалом потрібно 5 кг солоду (50% ячмінного і 50% пшеничного - по 2,5 кг кожного виду). Але ми маємо пивоварню 50 чи 200 літрів, тому потрібно зробити перерахунок. Зробити це зовсім просто:

для 50 літрів це виглядає так:

20 л - 5 кг
50 л - х кг, звідси х = 5*50/20 = 12,5 кг (по 6,25 кг кожного виду)
 
 
  Далі