Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Процес пивоваріння
 
   
Стадія Описання стадії Обладнання
Охолодження

Для охолодження можна використати ванну з холодною водою або льодом, але зручніше використати охолоджувач, - це дозволить досягти необхідної температури впродовж 20-30 хвилин.

Після проведення цього етапу вимагається максимально акуратно дотримуватися стерильності усіх процесів і мінімізувати контакт сусла з повітрям і іншими предметами.

Паралельно можна подрібніть дріжджі, щоб згодом не витрачати на цей час: налийте в невелику ємність сусла (темп. не більше 30°С) і додайте дріжджі, накрийте стерильною тканиною і залиште на 30-40 хвилин.

Під час охолодження сусла, при температурі нижче 60°С, воно починає каламутніти, що пов'язано з появою нерозчинених часточок, видалення яких поліпшить смак пива, якість піни і посприяє бродінню, тому виконайте наступну процедуру: - за допомогою ложки-мішалки (стерильною) приведіть сусло в обертальний рух, відцентрові сили осадять нерозчинені частинки на дно і ви зіллєте чисте сусло в ємність для зброджування.
Охолоджувач, ложка-мішалка
Аерація Для інтенсивнішого бродіння необхідно застосовувати аерацію сусла (вже охолодженого) - насичення його киснем. Оскільки він є запорукою активного розмноження дріжджів, для цього необхідно інтенсивно перемішати сусло або перелити з великої висоти, також можна використати повітряний компресор для акваріумів (не забувайте про його дезінфекцію!), що дозволить спростити цю процедуру.  
 
 
    Далі