Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Процес пивоваріння
 
   
Стадія Описання стадії Обладнання
Варка сусла та додавання хмелю

Ми рекомендуємо додавати хміль в марлевому мішечку, це дозволити уникнути додаткової фільтрації по закінченню варіння.

Альфа-кислота, що міститься в хмелі, - основний показник будь-якого хмелю, її зміст (коливається від 2 до 14%) безпосередньо впливає на гіркість пива, сорти хмелю поділяють на ароматичні (<10%), вони додаються ближче до кінця варіння,  і гіркі (>10%), вони додаються на початку.

Кількість хмелю (а-к - 7%), яку необхідно додати зазвичай складає 25-50г для надання легкої хмелевої гіркоти і 60-100г для гіркого пива на 25л готового продукту.

Тепер можна додати ірландський мох, що отримується з червоної морської водорості(зазвичай випускається у вигляді пігулок або порошку), який впливає на відділення небажаних субстанцій і освітленню пива.

Перед закінченням кип'ятіння непогано б перевірити кислотність сусла і, при необхідності, скоректувати до рівня pH 5,2-5,3, що благодійно позначиться на подальшому бродінні, а також посприяє кращій стерилізації.

Варочний чан
Охолодження Сусло потрібно охолодити до температури ~20°С. Швидкість охолодження сусла серйозно впливає на можливість розмноження шкідливих мікроорганізмів - чим швидше ви це зробите, тим менше у бактерій шансів. Охолоджувач, ложка-мішалка
 
 
    Далі