Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Пиво Німеччини
 
 
То ж в 1589 році за наказом герцога заснували пивоварний завод "Хофбройхаус". Проте якість пиво цього заводу була гірша, ніж у знаменитого з Айнбека. У 1614 році з Айнбека переманили найдосвідченішого пивовара, і якість пива значно підвищилась.

На сьогодні «Айнбек» - одна з кращих марок пива, правда його виробництво відбувається вже на одному заводі.

У 1516г. герцог Вільгельм IV, в Інгольштадті, самому центрі Баварія, опублікував закон «Про чистоту пива». Закон регламентував - пиво слід варити тільки з ячменю, хмелю і води. Закон категорично забороняв використовувати для приготування будь-які інші компоненти.

Певною популярністю в ті часи користувалося пиво на травах. Воно вважалося корисним для здоров'я. Для його приготування використовували: шавлію і мелісу, дягель, ісоп, розмарин та інші трави.

Жоден з важливих законів, що видавався саксонською владою, не приймався без його обговорення за кухлем свіжого пива. На пиві навіть присягали. "Пивне свідоцтво" в нордичному праві було рівносильне клятві на Біблії.

Проте в шістнадцятому столітті пивовари Гамбурга і Нюрнбергга, а за ними і берлінські пивовари почали варили біле пиво з ячменю, пшениці і вівса.

Читати далі