Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Пиво Німеччини
 
 
Перші згадки про пиво в Галії відносяться до першого століття нашої ери. У німців все повинно відповідати певним нормативам. В цьому плані вони страшні педанти. Ця доля не оминула й виготовлення пива. Перший, такий нормативний документ (наказ), який мав пряме відношення до пивоваріння був виданий в 1155 р. В 1290 році, в Нюрнбергзі, був виданий акт в якому вказувалося, що пиво слід варити виключно з ячменю. А от пшениця, жито, овес категорично заборонялися, чого не можна сказати про Великобританію, де пшеничне пиво було в пошані.

До ХIV століття пивовари організувалися в цехи, обравши своїм покровителем казкового фламандського персонажа -  Гамбринуса. Вважається, що саме він винайшов варіння пива. Найвідомішим пивоварним містом був Айнбек. Пиво зварене в цьому маленькому містечку постачалось в багато міст Німеччини. Цілі пивні обози вирушали у Бремен, Гамбург і Любек. У Амстердам, Ригу, Кенігсберг, Данциг пиво постачалося морським шляхом. Пиво з Айнбека зустрічалося навіть в Римі і Каїрі! За рахунок неповторних смакових якостей, пиво цього міста завоювало величезну популярність. Відомо, що в місті Айнбек працювало до 700 пивоварень, і у кожної з них були свої рецепти та секрети.

Навіть баварську столицю Мюнхен та його правителів обслуговували пивовари з Айнбеку. Відомо, що герцог Альберт Баварський отримав першу партію пива 2 квітня 1553 року. Постачання тривали більше 60 років, поки пиво не стало занадто дорогим через численні митні збори на шляху до Мюнхена. А пиво пити хотілося та ще й дешевше.

Читати далі