Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Історія пивоваріння
 
 

На початку другої половини XIX ст. Пастер встановив, що етанол і діоксид вуглецю утворюються з цукру під впливом клітин дріжджів.

Надалі вченими Росії і Німеччині було доведенно, що самі дріжджі є джерелами ферментів, які зброджують цукор до етанолу і СО2 без  присутності дріжджових клітин. Вітчизняне пивоварне виробництво налічує декілька десятків років. Дослідження дозволили розробити технологію амілолітичного і протеолітичного препарату Амілоризин ПХ і спосіб виробництва пива з заміною частини солоду несолодженою сировиною і цим препаратом.

Також були розроблені технологія цитолітичного ферментного препарату Цитороземін ПХ і спосіб його застосування у виробництві пива при переробці несолодженого ячменю, а також сортів ячменю з високим вмістом білків, які важко розпушувати. На основі розробок Харківської філії НВО напоїв і мінеральних вод, ВНІІ біотехніки, Московського технологічного інституту харчової промисловості.

Московський завод ферментних препаратів в кінці сімдесятих років почав промисловий випуск мультиензимной композиції (МЕК), що складається з препаратів бактерійного і грибного походження. Застосування цих препаратів дозволило використовувати при виробництві пивного сусла до 50% несоложенї сировини, що є одним з резервів інтенсифікації пивоварного виробництва і зниження матеріаломісткості продукції.

Читати далі