Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Історія пивоваріння
 
 

Основними виробниками пива як і раніше залишаються країни Західної Європи, доля яких у світовому виробництві складає 50%. Із загальної кількості напоїв, що містять алкоголь, випуск пива в Німеччині складає 54,4%; у США - 40,3%, в Англії - 76,9%. З розрахунку на душу населення максимальна кількість пива робиться в Німеччині - більше 0,5 літрів на людину в день, тобто понад 180 літрів за рік.

Технологія пива, або власне пивоваріння, характеризується великим числом різноманітних, послідовно протікаючих технологічних процесів, які можна об'єднати в такі стадії : приготування пивного сусла, бродіння пивного сусла, доброджування і витримка (дозрівання) пива, фільтрація і розлив готового пива. Виробництво пива базується на процесі спиртового бродіння за допомогою дріжджів, обмін речовин яких значною мірою визначається і якість пива.

Не менш важливі також, висока якість початкової сировини і забезпечення мікробіологічної чистоти бродіння. За останні 80-100 років вдалося на основі наукового аналізу біологічних і біохімічних процесів в ході приготування пива створити базу для нової технології, яка прискорює увесь процес при раціональному використанні наявної сировини. Особливе значення мали отримані знання у біологічному і біохімічному відношенні для стадій бродіння і доброджування пива.

Лише у XIX ст. було висловлено припущення, що збудниками бродіння в пиві є мікроорганізми (дріжджі).

Читати далі
 
історія