Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Історія пивоваріння
 
 

З часом способи виробництва пива змінюються і удосконалюються. Високий рівень тогочасної технології досягнутий завдяки розвитку як технічної мікробіології і біохімії, так і енергетики.

Відкриття парової машини дуже сприятливо позначився на розвитку пивоваріння. Найважливішим технологічним нововведенням для пивоваріння став винахід холодильної машини. Відкриття в області електрики також дали широкі шляхи і можливості для розвитку техніки. Завдяки найважливішим науковим і технічним досягненням XIX ст. були створені умови для перетворення кустарних підприємств на великі механізовані заводи. У широких масштабах пивоваріння стало поширюватися в різних країнах Європи в середні століття.

Пальму першості  й досі зберігає за собою Німеччина, Чехія і Словаччина, Англія, де пиво є одним з найбільш улюблених напоїв. У країнах СНД пивоваріння було розвинене слабко.

У СРСР в 1940 р. було вироблено  120 млн. декалитр (дал), в 1965г. - 317, в 1976г. - 570, в 1980г.- 900 млн. дал пива. Світове виробництво пива нині перевищує 3,5 млрд. дав в рік. Велика кількість пива робиться в США(більше I млрд. дав в рік),  в Німеччині, Англії і Франції. Високий рівень виробництва і споживання пива (до 35-38 л на людину) в Естонії, Литві, Білорусії, а також в Москві і Санкт-Петербурзі. За останні 10 років світове виробництво пива зросло приблизно на 1/3, а в країнах Африки і Південної Америки, що розвиваються, - в 2-2,9 рази.

Читати далі