Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Історія пивоваріння
 
 

В IX ст. пиво отримало досить широке поширення в Росії. З того часу для його приготування почали застосовувати солод. У XI- ХП ст. у Київській і Новгородській Русі застосування процесів бродіння знаходить широке поширення. Спочатку пиво готувалося лише для домашнього споживання, але у міру розвитку товарного господарства воно стає предметом обміну і готується вже в розмірах, що перевищують потребу однієї сім'ї. Починається процес виділення пивоваріння в самостійне ремесло.

Таким чином, упродовж декількох тисячоліть люди поступово, шляхом невпинного спостереження навчилися керувати не простими процесами, як пророщування солоду, ферментативне оцукрення крохмалю (затирання) та бродіння. Але, не зважаючи на те, що виробництво пива здійснювалося в досить широких масштабах, успіх його залежав від випадку або мистецтва майстра, що мав багаторічний досвід.

Про роль мікроорганізмів в перетворенні органічних речовин стало відомо лише в XIX ст. Науковими дослідженнями було доведено, що причиною бродіння пивного сусла є певні дріжджові гриби і що бродіння є біокаталітичним процесом, який протікає в середині дріжджових клітин. Цей факт був поставлені на широкий шлях досліджень, які незабаром дали свої плідні результати, як в науці, так і в техніці.

У першій же половині XIX століття в технології пивоваріння відбувається корінна зміна: на пивоварних заводах починає впроваджуватися метод низового бродіння.

Читати далі
 
історія