Logo Сам собі пивовар!
 
 

 

Що портрібно знати?
 
 
Пиво - слабоалкогольний напій, який отримується в результаті бродіння солодового сусла (частіше на основі ячмінного солоду) за допомогою пивних дріжджів, з додаванням хмелю. Вміст етилового спирту в більшості сортів пива 3-6% об., сухих речовин - 7-10%, вуглекислого газу - 0,48-1,0%.

Пивне сусло - це рідина, яка отримується в результаті усіх процесів змішування і варіння перед додаванням дріжджів.

Оригінальний затор або оригінальний склад сусла є основою вашого майбутнього пива під час пивоваріння. Під цим словосполученням мається на увазі розчин отриманий в результаті первинного розмішування солоду, його затирання і варіння з хмелем. В основному ці речовини надають пиву особливий аромат, насичують його цукром, необхідним для бродіння, білками та вітамінами. Отже, оригінальне сусло під час процесу бродіння і дозрівання стає вашим пивом.

Процес очищення. Необхідний відразу ж після завершення "затирання солоду". Гаряче сусло відділяється від елементів, що залишилися і не розчинялися у воді. Якщо говорити просто - це один з видів фільтрації, який дозволяє відокремити частки зерна, що залишилися, від чистого пивного сусла.

Процес змішування води і солоду з подальшим переходом його складових (переважно крохмалю та цукровмісних речовин) в розчин називається "Затиранням солоду". Процес затирання розділяється на декілька різних фаз, завдяки чому Ви можете спокійно його контролювати.